Zostań Homokomandoską_em

Dołącz do nas. Ty też możesz.

Każda osoba może zostać Homokomandoską_em. Warunek jest jeden - zaangażowanie w działalność Homokomando, tj. na rzecz praw człowieka i lokalnych tęczowych społeczności. W jaki sposób - Ty decydujesz.

Możesz dołączyć do nas na protestach i marszach równości. Możesz wpaść na trening lub wypad rowerowy. Możesz zostać wolontariuszką_em na Biegu Równości. Możesz robić nam zdjęcia, pomóc tworzyć materiały promocyjne. Masz jeszcze inny pomysł? Super!

Jeśli w Twoim mieście nie ma jeszcze oddziału - możesz go założyć. Możesz zaangażować się w organizację lokalnego Marszu Równości. Możesz też po prostu chodzić na protesty czy wydarzenia sportowe z tęczową flagą - bo to widoczność tęczy jest naszym podstawowym zadaniem.

Bądź sobą. Ruszaj się. Ćwicz. Biegaj. Skacz. Bądź sobą. Kochaj. Żyj. Ciesz się. Tańcz. Bądź sobą. Prowokuj. Rób. Działaj. Walcz. Bądź sobą. Wspieraj. Widź. Akceptuj. Broń. Bądź sobą. Rozwijaj się. Realizuj. Rozkwitaj. Bądź sobą.

Zapisz się

Zostaw nam informacje o sobie i swoich pomysłach, a skontaktujemy się z Tobą żeby wcielić je w życie.

Nasze wartości

Wolność

To brak przymusu i prawo do decydowania o swoim życiu.

Równość

To danie szansy na korzystanie z życia wszystkim, niezależnie od ich orientacji, płci, i innych cech.

Siła

To zarówno sprawność fizyczna i psychiczna, jak i zdolność oddziaływania, zmieniania rzeczywistości.

Solidarność

To podstawa każdej wspólnoty i wspieranie innych, gdy tego potrzebują.

Pasowanie

Gdy sprawdzimy Cię w boju, i upewnimy się, że kierujesz się tymi samymi wartościami - zaproponujemy Ci członkostwo w Homokomando. Jeśli się na nie zdecydujesz, będziesz musiała_ złożyć przysięgę:

Uroczyście przysięgam wejść na drogę samodoskonalenia by poświęcić moje ciało i umysł obronie praw człowieka oraz innych istot czujących, solidarnie z moimi współkompankami i współkompanami z Homokomando.   Ramię - w ramię! Myśl - w myśl! Od dziś - do zawsze!   Przysięgam!

Następnie - uklękniesz bądź nie (Twoja decyzja) - a członkini_ek zarządu oddziału pasuje Cię flagą na Homokomandoskę_a.

Od tego momentu będziesz formalnie członkinią_em stowarzyszenia Homokomando. Otrzymasz opaskę Homokomandoski_a i zyskasz prawo udziału w podejmowaniu decyzji. Ale - zobowiążesz się też do przestrzegania Statutu, powstrzymywania się od działań sprzecznych z wartościami i celami Homokomando, aktywnego udziału w realizacji celów Homokomando, reprezentowania Homokomando w wydarzeniach sportowych i aktywistycznych w których uczestniczysz, i regularnego opłacania składek członkowskich Homokomando.

Czekamy na Ciebie.